Przez jaki czas będę musiała stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Witam, receptę na plastry antykoncepcyjne dostałam w 7 dniu cyklu, czy napewno mogę je zacząć tak stosować? Jeżeli tak to od kiedy będzie zachowana antykoncepcja. Przez jaki czas będę musiała stosować dodatkowe zabezpieczenie? Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

aby uzyskać ochronę od samego początku stosowania, należy plaster antykoncepcyjny nakleić 1. dnia cyklu, czyli wtedy gdy pojawi się krwawienie menstruacyjne.

Naklejenie plastra po 5. dniu cyklu oznacza konieczność stosowania dodatkowej metody zabezpieczenia przed niechcianą ciążą przez kolejne 7 dni. Tutaj więcej szczegółów o działaniu i sposobie stosowania plastra: https://portal.abczdrowie.pl/plaster-antykoncepcyjny.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/bezpieczenstwo-stosowania-plastrow-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.