Przeziębienie po wysiłku fizycznym

Dzień dobry! Mam problem z częstym przeziębianiem się. Występuje to po wysiłku fizycznym czy nieprzespanej nocy. Następnego dnia mam uczucia bycia trochę chorym, pocę się, jestem nerwowy, nie mogę się skupić, temp. do 37.0. Lepiej się wtedy czuję się w zimnie, dolegliwości nasilają się, gdy wejdę do ciepłego pomieszczenia. Mam to od 12 lat, jestem nerwowy, pods. morfologia nic nie wykazała. Mam też problemy z gardłem, które gdy raz przyjdą, utrzymują się długo. Czy to może być gronkowiec?

Aleksander Ropielewski

Objawy nie wskazują na zakżenie ani nosiielstwo gronkowca (jest ono bezobjawowe) natomiast sytuacje w jakich występują dolegliwości i objawy ukłądają się w logiczną całość i nie widze powodu do niepokoju gdy po ciężkim treningu lub nieprzespanej nocy ma pan opisywane dolegliwości, poneważ jest to reakcja fizjologiczna.