Pocenie się od pasa w dół, uczucie flegmy w gardle

Witam. Mam 21 lat. Od około tygodnia w czasie snu pocę się od pasa w dół, wczoraj wyczułem lekką gulę na szyi po lewej stronie. DO TEGO MAM UCZUCIE FLEGMY W GARDLE. Jestem osobę strasznie nerwową, od czasu gdy mój ojciec zmarł nagle na zawał w 2014r. Miał 45 lat. Co zaobserwuję u siebie zaraz sprawdzam ma internecie co to może być za choroba. Nie mam kataru, ani nie jestem przyziębiony. Co to może być jeżeli chodzi o to pocenie i szyje. Czy z tym poceniem i szyja udac sie do lekarza ?

Aleksander Ropielewski

Po pierwsze wykluczyłbym zbyt wysoką temperaturę w sypialni jako powód dolegliwości oraz nieodpowiednią wentylację pomieszczenia w którym Pan śpi. Poza tym z opisu wnioskuję, że duże znaczenia ma tutaj komponenta emocjonalna. Z zaburzeń powodem takich dolegliwości może być np. zaburzenie unerwienia przywspółczólnego.