Przeziębienie u matki karmiącej piersią

Witam, mam pewien problem poniewaz karmie piersia swoje niespelna 2 miesieczne dziecko i w trakcie zlapalo mnie przeziebienie. Niestety postanowilam sie sama leczyc i na kaszel kupilam syrop prawoslazowy (za poleceniem Pani z apteki) i dzis Pani w innej aptece powiedziala, ze nie dobrze ze pilam syrop prawoslazowy poniewaz ma alkohol. Czy cos moglo sie stac dzidziusiowi przez ten syrop? Dzis kupilismy mi juz herbapect Junior - czy go tez lepiej nie przyjmowac ? Pozdrawiam

Witam!
Takie błędy się zdarzają, na pocieszenie jednak powiem że tak mała ilość alkoholu jaką mogła Pani spożyć przyjmując syrop zgodnie z zaleceniami nie powinna w żaden sposób zaszkodzić dziecku. W syropie prawoślazowym może być 1% alkoholu etylowego, a pije się go przecież niewielką ilość.
Jeśli ma Pani potrzebę przyjmowania jakiegoś leku to Herbapect junior powinien być bezpieczny, ale też raczej nie wpłynie istotnie na Pani stan.
Najważniejsze w Pani przypadku jest picie dużej ilości płynów i dbanie (w miarę możliwości - łatwo powiedzieć przy 2 miesięcznym dziecku) o wypoczynek.