Przeziębienie w 35. tc a antybiotykoterapia

Witam serdecznie, jestem w 35 tc (34 4) i jestem przeziebiona, nie mam jako takiej gorączki, mam kaszel z flegma, ból głowy,zatkane zatoki,katar. Do tej pory stosowałam domowe sposoby: inhalacje,zewnętrznie amol na ból głowy,syrop z cebuli, mleko z czosnkiem i miodem. Byłam u lekarza który przepisał mi antybiotyk AMOXICILLIN 500 mg w kapsułkach 3 razy co 8 godzin. Mam pytanie czy nie zaszkodze dzidziusiowi? Martwię się tym i to bardzo. Czy nie będzie skutków ubocznych? Proszę o szybką odpowiedz.

Witam! Lekarz przepisał antybiotyk uważany za bezpieczny dla dziecka. Jeśli chciałaby Pani jednak uniknąć antybiotyku a infekcja trwa poniżej 5 dni i czuje się Pani dobrze to można jeszcze poczekać z przyjęciem Amixicilliny.