Przeziębienie w drugiej dobie po szczepieniu

Witam. Moj 8 tygodniowy synek byl przeziebiony w zeszlym tygodniu, przedwczoraj poszlismy na kontrole i doktor stwierdzila ze mam zaszczepic syna. Dostal szczepionki 5w1, pneumokoki oraz rotawirusy. Pierwsza doba przebiegla dobrze bez powiklan, bez goraczki, natomiast dzis rano maly ma katar i kaszle. Co robic ? Czy mozna mu podac dicortineff ? Czy isc do lekarza ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dicortineff zdecydowanie nie jest dobrym preparatem na przeziębienie. Proszę zatem nie leczyć dziecka samodzielnie, tylko udać się do lekarza pediatry, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz wdroży właściwe leczenie.