Przezierność karkowa u płodu w 12 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 12 tygodniu ciazy miałam robione usg żeby zmierzyć przeziernosc karkowa dziecka. Dzidzia ma 5.27 cm a przeziernosc wynosi 0.08 czy jest to dobry wynik ?? Czy jednak trochę za niski ? I co oznacza tak niska przeziernosc? Lekarz powiedział ze nieznacznie jest skrócona szyjka macicy czy jest to grozne ?

0,08 ale czego, bo jak w mm, to pewnikiem pomyłka. Zapewne 0,8 mm - i jest to OK. Co do szyjki. to jak lekarz rozpoznał jej skrócenie? Jeśli palpacyjnie, to jest to mylące. Powinno się zmierzyć szyjkę w USG dopochwowym - powinna być powyżej 20 mm.