Przeżycie traumy oraz bóle głowy, drętwienie połowy twarzy i omdlenie

Witam. Mój problem zaczął się ponad rok temu. Gdy przy mnie mojej mamie pękł tętniak w głowie. Udzielalam mamie pierwszej pomocy. Był to dla mnie wielki wstrząs. Rónież jak śmierć mamy. Mam zaledwie 24 lata częste bóle głowy czasami trzyma mnie tydzien. Drętwieje mi prawa strona twarzy. Strasznie panikuję jak mnie boli głowa nie wiem co się ze mna wtedy dzieje. Raz zdarzyło mi sie zemdlec. Czy to może być zwiazane z tym co przydarzyło mi się rok temu ? Obecnie zrobiłam się bardzo nerwowa.

Mgr Anna Kubis Psycholog, Warszawa

Witam,
z wypowiedzi wnioskuję, że przeżyła Pani silny wstrząs emocjonalny. Jak rozumiem, od tego czasu jest Pani niespokojna, doznaje różnych niepokojących objawów, obawia się o własne zdrowie czy wręcz doświadcza paniki. Nie do przecenienia byłoby podanie większej ilości szczegółów. Podobne objawy mogą mieć podłoże neurologiczne, toteż należy zwrócić się do specjalistów, w pierwszej kolejności neurologa, i wykonać wszelkie zlecone badania. Jeśli natomiast wszystkie wyniki okażą się prawidłowe, zachęcam do zwrócenia się do psychologa. W niektórych sytuacjach nasze stany emocjonalne znajdują odzwierciedlenie w kondycji organizmu. U Pani dodatkowo wystąpił wyraźny (choć nie definitywny) związek między silnym stresem związanym z nagłą utartą mamy a pojawieniem się dolegliwości. Nie warto zwlekać i w dalszym ciągu mierzyć się z podobnym uczuciem dyskomfortu i zagrożenia. Życzę zdrowia!

tak.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza