Przybieranie na wadze po urodzeniu dziecka i niedoczynność tarczycy

Witam mam 43 lata,1,5 roku temu urodziłam przez cc pierwsze dziecko, które karmiłam piersią 11 m-cy. W tym czasie zaczęłam mocno tyć i tendencja się utrzymuje (100kg przy 164cm).Mam niedoczynność tarczycy i ch. Hashimoto - od lat jestem pod kontrolą endokrynologa. Po zażyciu obecnej dawki euthyrox125 zrobiłam badania krwi w 27 dniu cyklu -TSH-1,78(0,27-4,2) FT4-1,54 90,93-1,7)estradiol32, progesteron0,26 FSH-4,83,prolaktyna22,5(4,79-23,3). Proszę o diagnozę i wskazówki. Katarzyna

Renata GrzechociĹska

Witam.
TSH w normie, ft4 nie podała Pani jednostek, badania hormonów płciowych najlepiej wykonywać w 3 dniu cyklu. Proponuję zwrócić uwagę na to czy nie przyjmuje Pani zbyt dużo kalorii w ciągu dnia w stosunku do zapotrzebowania.
Pozdrawiam