Przyczyna bólu po usunięcia wyrostka robaczkowego

14.05.2013 miałam operację usunięcia wyrostka robaczkowego (rozpoznanie: ostre ropowicze zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie otrzewnej). Do dnia dzisiejszego boli mnie brzuch, w jego prawej dolnej części. Mam zaparcia, nudności, zasłabłam kilka razy.

Byłam na TK w dniu 06.06.2013 bez środka kontrastowego i co najmniej 2 fazy ze środkiem kontrastowym. Badanie wykazało: Jajnik prawidłowy 33 X 20 mm. Jajnik lewy powiększony o wymiarach 56 X 45 mm. W jajniku gładkościenna torbiel o gęstości < 10 j.H i wymiarach 42 X 36 mm - w brzegu obrąbek o warstwowym wzmacnianiu kontrastowym budzącym podejrzenie procesu zapalnego. W przyleganiu dystalny odcinek pętli esicy. W esicy mnogie uchyłki. Wolny płyn w jamie Douglasa oraz niewielka ilość międzypętlowo w dolnym odcinku jamy brzusznej. Macica i pęcherz moczowy w normie. Okolica krętniczo-kątnicza wolna. Uchyłkowatość esicy.

Sprawa z torbielą została wyjaśniona - byłam w szpitalu na leczeniu farmakologicznym. Torbieli i wody w jamie brzusznej już nie ma. Martwi mnie czemu dalej odczuwam ból - cały czas kłucie w prawej dolnej części brzucha, nudności, zawroty głowy. Byłam u chirurga zalecił spożywanie otrębów i dużej ilości błonnika w diecie. Mam zażywać Espunisan i No-spę. Dodam, że wyników TK nie miał przy sobie. Kolejną konsultację mam za 4 dni.

Proszę o wyczerpującą opinię: z jakiego powodu dalej odczuwam ból, kiedy ustąpią objawy, czy wymaga to leczenia operacyjnego, co mi jest? Pozdrawiam

W chwili obecnej dolegliwości mogą być związane np. z wytworzonymi zrostami po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego jaki i z zapaleniem w zakresie uchyłków esicy. Być może także nie do końca został opanowany stan zapalny przydatków. Taki stan nie powinien wymagać leczenia operacyjnego tylko zachowawcze (dieta, leki regulujące pracę jelit, do rozważenia jeszcze antybiotykoterapia, leki przeciwzapalne). Do rozważenia poszerzenie diagnostyki o wykonanie kolonoskopii czy też i gastroskopii. O dalszym postępowaniu zapewne zadecyduje chirurg, ale należałoby w tej sprawie też skonsultować się z gastroenterologiem.