Przyczyna śmierci podczas operacji trzustki i nerki przy cukrzycy

Witam Moja Narzeczona miała przeprowadzoną operację Trzustki i nerki,chorowała na cukrzycę od 6 roku życia.Przeszczep niby się powiódł lecz serce nie wytrzymało jaka mogła być przyczyna bo lekarze sami byli zaskoczeni takim przebiegiem sytuacji miała 30 lat.

Witam. To bardzo smutne i przykre, ale precyzyjną odpowiedź przyniesie autopsja. Cukrzyca - sama w sobie jest niezwykle wrednym schorzeniem niosącym spustoszenia w całym organizmie - jak dedukuję najbardziej zajęte były nerki i trzustka, jednak pozostałe narządy także ucierpiały - przede wszystkim krążenie - zarówno centralne jak i obwodowe. Jeśli pacjent przestrzega diety i regularnie otrzymuje insulinę następstwa choroby tylko odwlekają się w czasie.