Przyczyna suchej skóry na twarzy

Witam, Od jakiegoś czasu mam na twarzy niesamowicie suchą skórę. Zawsze stosowałem krem (np Nivea) i wystarczało, aby skóra miała dobry wygląd. Teraz niestety musiałem używać o wiele więcej kremu i skóra jest równocześnie tłusta i sucha. Jakie mogą być przyczyny i jakich kremów powinienem używać? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog
45 poziom zaufania

Witam,
istnieje różnica pomiędzy skórą suchą, a odwodnioną. Nawet skóra tłusta może przejawiać tendencję do odwodnienia. Aby wyrównać poziom wilgoci w skórze, należy dostarczyć wody do jej głębszych warstw - w związku z tym, należy dostarczać wody od wewnątrz w postaci spożywania dużej ilości płynów oraz, przynajmniej na początku zdecydować się na głęboko nawadniające zabiegi kosmetyczne.
W pielęgnacji proszę zwrócić uwagę na emolienty.

0

Przyczyn może być wiele suchości skóry.Należy przeanalizować jaka jest pielęgnacja skóry, jakich kosmetyków pan używa, w jakich warunkach klimatycznych pan żyje, czy skóra jest narażona na ciepło z ogrzewania, klimatyzacji, jaki jest sposób odżywiania , jaka jest ilość spożywania napojów.

Zawsze warto przy suchej skórze zadbać o to aby wykonać peeling, który usunie martwe komórki naskórka i mocno nawilżyć skórę, polecam zastosować kremy z apteki. Do kosmetyczki można udać się na maski nawilżające, a do lekarza medycyny estetycznej na konsultację i po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze zabiegi odpowiednie dla niej np. mezoterapię.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy