Łuszczenie się suchej skóry twarzy

Witam. Proszę o poradę. Mam 40 lat i staram się bardzo dbać o skórę twarzy. Ale w dobie tysięcy kremów, żelów, toników, gubię się. Mam cerę suchą i pracuję w hucie szkła, gdzie jestem narażony na wiele czynników, które źle wpływają na moją cerę. Moja skóra twarzy często się łuszczy, zwłaszcza w okolicach nosa i na czole. Proszę o pomoc, jaki krem mam wybrać na dzień, a jaki na noc. Proszę o konkretne nazwy kremów, które skutecznie poprawią wygląd mojej skóry. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Arek
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Lek. Bianka Małczuk
65 poziom zaufania

Witam. Aby zaproponować Panu preparaty, które będą dostosowane do potrzeb Pana skóry, konieczna by była konsultacja u kosmetologa lub lekarza dermatologa. W Pana przypadku zalecam wizytę u lekarza dermatologa - ze względu na wspomniane przez Pana warunki pracy - być może Pana problemy z cerą są spowodowane podrażnieniem lub uczuleniem wywołanym przez substancje używane w hucie. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/cera-wrazliwa http://portal.abczdrowie.pl/krem-do-skory-wrazliwej http://portal.abczdrowie.pl/pielegnacja-cery-wrazliwej Pozdrawiam.

0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy