Przyczyna wielomiesięcznego dyskomfortu na całej szerokości zębów

Dzień dobry, co może być przyczyną permanentnego wielomiesięcznego dyskomfortu na całej szerokości zębów? Nie jest to ból, raczej swędzenie czy wrażenie "rozpychania się" zębów. Powoduje to chęć ciągłego żucia i odruch zaciskania szczęk przez co niszczy się szkliwo. Zęby są wyleczone, ósemki nie usunięte, ale nie zdiagnozowane jako problematyczne. Aparat nigdy nie noszony, nigdy nie była dostrzeżona taka potrzeba. Początkowo podejrzewałem tło alergiczne, ale ciągnie się już zbyt długo.

Witam
Opisywane objawy sugerują dolegliwości szersze niż zębowe. Mogą wynikać np. z nieprawidłowości w stawach, nadmiernego napięcia mięśni, nieprawidłowych relacji w ustawieniu zębów względem siebie. Są to tzw dysfunkcje układu stomatognatycznego.