Przyczyna wzdęć brzucha u 20-latki

Witam, Zauważyłam, ze od mniej wiecej dwóch tygodni mam wydętą dolna część brzucha. Regularnie ćwiczę, więc sie zdziwilam, ze mam wydęty brzuch. Ciąża to raczej nie jest, bo nie mam żadnych mdłości, wymiotow. Staram sie jeść regularnie. Jem dużo owoców. Nie odczuwam żadnego bólu w brzuchu. Co to moze byc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią wzdęcie może być wynikiem nieprawidłowej diety, schorzeń jelita ale teoretycznie może być to także ciąża. Przede wszystkim proszę zatem wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny proszę zastosować przez kilka dni preparat z symetykonem, który powinien zlikwidować wzdęcia.