Jak wyeliminować wzdęcia i mieć płaski brzuch?

Moim problemem są wzdęcia? W dolnej części brzucha. Kilka miesięcy zażywałam błonnik jednak się nie poprawiło i odstawiłam tabletki. Pije dużo wody, jem owoce warzywa bialko-glownie kurczak, regularnie ćwiczę. Unikam pokarmów wzdymajacych. Co jeszcze mogę zrobić aby mieć płaski brzuch a nie jak w ciąży?

Sugerowałabym terapię probiotykami, gdyż Pani objawy mogą wynikać z nieprawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego. Powinna Pani spróbować przez 30-40 dni zażywać codziennie preparat złożony probiotyczny (najlepiej nie z tych tańszych, bo w nich żywotność bakterii jest niewielka, ja mam dobre doświadczenia z Sanprobi SuperFormula). Jeżeli nie będzie po tym poprawy proszę się udać do gastrologa i dietetyka, gdyż próba terapii wymaga bardziej zaawansowanego wywiadu.

Dzień dobry,
Na wzdęcia polecam preparaty tj. Ulgix i Espumisan. Jednak w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się diecie. Wzdęcia mogą powodować produkty kiszone, rośliny strączkowe, napoje gazowany itp.
Po więcej zasad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska

Wzdęcia mogą być powodowane również przez słodycze, żywność fast food i produkty przetworzone.

Na podstawie tego zapytania trudno jest zalecić konkretne działania, ponieważ nie mam następujących informacji:
- Od jak dawna cierpi Pani na wzdęcia?
- Od jakiego czasu Pani ćwiczy i co to jest za aktywność, ile razy tygodniu, jak długo?
- Czy robiła Pani badania pod kątem nietolerancji pokarmowych?
- Czy konsultowała się Pani z lekarzem?

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl