Jakie są przyczyny wzmożonych wzdęć?

Witam. Od dłuższego czasu (ponad 6 m-cy) zmagam się z strasznymi 'wiatrami'- wszędzie, kilkadziesiąt razy dziennie!!! Żona nawet mówi, że nie daje już rady a jest bardzo wyrozumiała. Próbowałem bardzo wielu rzeczy, nie spożywam cukru, białego pieczywa, piję b. dużo CZYSTEJ wody, unikam przetworzonej żywności, nie palę i bardzo rzadko spożywam alkohol prowadzę aktywny tryb życia i już nie wiem o co chodzi??? Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem.

Dzień dobry,
Na wzdęcia polecam preparaty tj. Ulgix i Espumisan. Jednak w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się diecie. Wzdęcia mogą powodować produkty kiszone, rośliny strączkowe, napoje gazowany itp.
Po więcej zasad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie. Wzdęcia mogą pojawiać się przy nietolerancji niektórych produktów spożywczych. Najlepszym sposobem będzie prowadzenie dzienniczka żywieniowego i zwracanie uwagi na to, przy jakich produktach pojawiają się wzdęcia.