Jak poradzić sobie ze wzdęciami?

Jak poradzić sobie ze wzdęciami ?? Chodzi o domowe sposoby .. Nie mogę wykluczyć zbyt wiele z diety ponieważ biorą mnie wzdęcia praktycznie po wszystkim :(( Jestem wegetarianką i jem tylko warzywa, owoce i serki naturalne, wiejskie i twarogi, ogólnie nabiał. No i oczywiście pieczywo, bo jakoś energię muszę dostarczać. Ale jak poradzić sobie ze wzdęciami i co najgorsze ... z gazami ?? :((

Dzień dobry,
Na wzdęcia polecam preparaty tj. Ulgix i Espumisan. Jednak w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się diecie. Wzdęcia mogą powodować produkty kiszone, rośliny strączkowe, napoje gazowany itp.
Po więcej zasad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska