Wzdęcia a dieta 19-letniej osoby

Mam straszne gazy o zapachu zgnilych jaj... Strasznie mnie to meczy, co ok pol godziny, ale nie przez cała dobę. Duzo gumy do żucia żuje, ale nie jem szybko... Przestałam jesc brokuły i kapustę ale nie pomogło. Czy to moze byc od jogurtu naturalnego/ mleka? Bo tez mi to przeszło przez myśl, jakby zaraz po tym sie te gazy wydobywaly...

Piotr Pilarski

Wiele osób posiada nietolerancji laktozy. Możliwe, że Pani również dlatego taki dyskomfort może być tym spowodowany. Pokazy bogate w błonnik mogą widywać. Jeśli ograniczenie tych produktów nie pomoże sugeruje wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Na wzdęcia polecam preparaty tj. Ulgix i Espumisan. Jednak w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się diecie. Wzdęcia mogą powodować produkty kiszone, rośliny strączkowe, napoje gazowany itp.
Po więcej zasad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska