Ciągłe wzdęcia u kobiety

Co może być przyczyną ciągłych wzdęć u kobiety. Zmieniałam dietę i nawet wtedy się pojawiają. Zastanawiam się czym oprócz diety mogą być spowodowane.

Wzdęcia mogą być wynikiem nietolerancji pokarmowych na konkretne składniki żywności (gluten, laktoza) lub produkty. Warto zaobserwować czy wzdęcia występują po jakimś konkretnym daniu. Oczywiście wypadałoby poradzić się też gastrologa. Poza tym dieta lekkostrawna oraz bezwzględne przestrzeganie regularności posiłków. Ponadto odpowiednia ilość spożywanych napojów w ciągu doby (ok. 2l). Pomocne mogą być też produkty zawierające żywe kultury bakterii lub herbaty ziołowe: z kopru włoskiego czy rumianku.

Mgr inĹź. Marta Ĺcibisz

Witam,

może to być np, słabe napięcie mięśniowe, może być ono spowodowane byciem tuż po porodzie, zespół jelita nadwrażliwego, uchyłkowatość jelita, niewydolność serca, torbiel jajnika, kamienie żółciowe. Przyczyn wzdęć jest naprawdę dużo, proszę skontaktować się z internistą

pozdrawiam

Dzień dobry,
Na wzdęcia polecam preparaty tj. Ulgix i Espumisan. Jednak w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się diecie. Wzdęcia mogą powodować produkty kiszone, rośliny strączkowe, napoje gazowany itp.
Po więcej zasad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska