Co jest przyczyną nadmiernych gazów?

Ostatnio często mam gazy. Szczególnie gdy siedzę lub leżę w ciepłym pomieszczeniu. Głównym podejrzanym jest woda. Potem czarna herbata i białe pieczywo. Bo tylko te rzeczy powtarzają się codziennie. No może jeszcze jakieś cukierki. Czy dobrym sposobem będzie odstawianie tych produktów i w ten sposób sprawdzenie, co jest przyczyną? Może to być też stres, ponieważ jestem człowiekiem-stresem.

Dzień dobry,
Na wzdęcia polecam preparaty tj. Ulgix i Espumisan. Jednak w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się diecie. Wzdęcia mogą powodować produkty kiszone, rośliny strączkowe, napoje gazowany itp.
Po więcej zasad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska