Przyczyny braku miesiączkowania

Witam! Mam takie pytanie. Mam 27 lat od 8,5 roku biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne R***. Zawsze owulację miałam regularnie co 29-30 dni, ostatnio w maju nie dostałam miesiączki. W następnym miesiącu miałam już normalnie miesiączkę a teraz znów tego miesiąca nie mam. Jaka może być przyczyna braku owulacji? Czy może być to spowodowane jakimiś zaburzeniami brania tabletek antykoncepcyjnych? W ciąży raczej nie mogę być zawsze biorę regularnie tabletki. Dodam, że jak kocham się ze swoim partnerem to on kończy zawsze we mnie. Czy to też może być spowodowane brakiem owulacji? Prócz ciąży bo jest to raczej niemożliwe. Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Trudno przez internet zdiagnozować przyczynę niepojawiania się miesiączki w trakcie przerw. Jeżeli sytuacja miałaby miejsce po raz pierwszy, sugerowałabym wykonanie testu ciążowego. Jeżeli jednak kilka miesięcy temu była podobna sytuacja, niezbędne będzie zbadanie Pani.
Sugeruję wizytę u lekarza ginekologa, który przeprowadzi pełną diagnostykę problemu.

Pozdrawiam.