Przyczyny nieskuteczności Metylofenidatu

witam, mam pytanie. jakie teoretycznie mogą być przyczyny tego, że metylofenidat na mnie nie działa? dawka 5-30mg nie daje żadnego efektu. mam 20 lat. dodam rówież że efedryna działa na mnie dobrze uspokajająco, więc chciałem spróbować metylofenidatu (medikinet) ale jednak go nie odczuwam. dlatego pytanie brzmi jakie mogą być teoretycznie powody tego braku działania?

Warto skonsultować się z lekarzem, a także przyjrzeć przyczynom sięgania po te środki. Konsultacja nie tylko pozwoli wyjaśnić konkretne dla Pana przyczyny nie działania leku lub jego działania na poziomie niższym niż oczekiwany, dodatkowo w razie potrzeby lekarz pokieruje na konsultację psychologiczną.

Myślę, że nie warto rozważać teoretycznych przyczyn; skuteczniejsze będzie porozmawianie o tym z lekarzem prowadzącym, który już Cię zna. Namawiam na szybką wizytę, miłych Świąt!