Przyczyny obniżenia gammaglobuliny u 3-miesięcznego dziecka

Witam. Jakie mogą być przyczyno obniżenia gammaglobuliny (3,6%; 2,2g/I) u 3 miesięcznego dziecka? Dodam że GGTP jest podwyższone 101 U/I a białko całkowite obniżone 5,9g/dl. Dziecko po urodzenia miało podwyższony AST 115 U/l oraz przedłużającą się żółtaczkę. Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wśród przyczyn, które mogą powodować obniżenie poziomu gammaglobulin znajdują się: wrodzone defekty syntezy, stosowanie leków immunosupresyjnych, zespół nerczycowy, zapalne schorzenia jelit czy też choroby nowotworowe. Dziecko zdecydowanie powinno mieć przeprowadzoną szeroką diagnostykę. Proszę zatem udać się do lekarza, który zlecił powyższe badania w celu ustalenia dalszej drogi postępowania.