Zielone stolce u 3-miesięcznego dziecka

Witam. Moja córka od dłuższego czasu robi zielony "kupy". Czasami jest to odcień zgniłej zieleni a czasami troszkę jaśniejszy. Ma 3 miesiące. Gdy miała miesiąc wylądowała w szpitalu chora na rota-wirusa ok pół miesiąca temu objawy ponowiły się tzn: biegunka i gorączka ale dodam, iż to było zaraz po szczepieniu. Jednak udało się zwalczyć je w domu. Czy teraz mam powody do zmartwień, czy może takie kopy się zdarzają? Dodam, że robi je mniej więcej co 2 dni ale objętościowo są bardzo duże i ciemne.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się stolca o zielonym zabarwieniu u niemowlaka może być spowodowane alergią na mleko modyfikowane. Jeśli dziecko jest karmione piersią to zmieniony stolec może wynikać z nieprawidłowej diety matki. Powodem zielonego odcienia stolca może być także żółtaczka. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza pediatry.