Czarny stolec z odcieniem zielonego u 9-miesięcznego dziecka

Witam, Mam pytanie odnośnie kupy mojego 9-cio miesięcznego synka. Kupa jest dość ciemna prawie czarna z zielonym odcieniem. Zastanawiam się czy powodem może być sok z czarnego bzu, który syn pije od ponad tygodnia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sok z czarnego bzu jak najbardziej może mieć wpływ na kolor stolca. Warto jednak skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz wykluczy inne przyczyny.