Zmiana mleka przy skazie białkowej u dziecka a kolor stolca

witam.mam 2,5 mieseiczne dziecko u ktorego wykryto skaze bialkowa.lekarz przepisal mleczko neocate LCP.jestesmy na tym mleczku trezci dzien i wszystko jest ok tylko jefgo kupy maja kolor bardzo ciemnej zieleni(prawie czarny) .czy to jest normalne?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie obserwuje Pani niepokojących objawów klinicznych, a stolce nie są cuchnące to najpewniej nie ma powodu do obaw, jednak bez przeprowadzenia badania nie mogę stwierdzić z całą pewnością. Jeżeli jednak barwa stolca jest czarna to proszę koniecznie skontaktować się z pediatrą ponieważ może ona świadczyć o krwawieniu z przewodu pokarmowego.