Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten kolor stolca wymaga konsultacji z lekarzem?

Czy zmienny kolor stolca na czerwono-bordowy powinien być skonsultowany z lekarzem? Nie mam żadnych innych dolegliwości, dwa dni wcześniej i jeden dzień wcześniej jadłam buraku, dużo pomidorów, borówki i jeżyny. Taki kolor, inny niż zazwyczaj pojawił się dwa dni z rzędu rano. Po południu przy drugim wypróżnieniu takiego koloru nie było.
KOBIETA, 39 LAT 9 miesięcy temu

Jak pozbyć się zgagi?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w takim przypadku nie sądzę, by miała Pani powody do obaw – jeżeli czerwony kolor stolca nastąpił bezpośrednio po spożyciu buraka, to jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna tego stanu. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/stolec-informacje-kolory-stolca-konsystencja.

Proszę uważnie obserwować stolec przy kolejnych wypróżnieniach, zwłaszcza po spożyciu buraków. Warto pamiętać, że kolor stolca może odbiegać od normy przy spożyciu także takich produktów jak: czerwone wino czy szpinak, ale też przy suplementacji żelaza. Jest to zupełnie normalne. Gdyby jednak ponownie zaobserwowała Pani czerwony czy czarny kolor stolca, może to świadczyć o obecności krwi – z przewodu pokarmowego lub z hemoroidów w okolicach odbytu. Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-kale-przyczyny-badanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy