Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Mocz może przybrać kolor czerwony z różnych przyczyn. Pierwsza, dosyć pospolita, to spożycie produktów spożywczych zawierających betacyjaniny, a więc buraki, rabarbar, jeżyny oraz botwinkę. Jeśli nie spożyła Pani powyższych produktów, być może powód zmiany zabarwienia moczu jest inny i wymaga konsultacji z lekarzem. Czerwony kolor moczu może bowiem pojawić się na skutek obecności krwi w moczu, a to z kolei mogłoby świadczyć o chorobach nerek lub pęcherza. Czerwony kolor uryny może też wiązać się z przyjmowaniem niektórych leków przeciwbólowych, przeciwbakteryjnych, znieczulających, leków przeciwhistaminowych czy hormonów płciowych.

W związku z tak wieloma przypadłościami, które mogą stać za czerwonym kolorem moczu, zachęcamy do kontaktu z lekarzem rodzinnym, który w razie potrzeby zleci potrzebne badania.

Więcej informacji o kolorze moczu znajdzie Pani w poniższym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/kolor-moczu-co-oznacza-badanie

Z kolei tu znajdzie Pani wskazówki, na co warto zwrócić uwagę, oddając mocz do badania:

https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty