Co mogą oznaczać takie wyniki u mężczyzny z wykrytą cukrzycą?

Co moga oznaczac ponizsze wyniki: ALT 78 (norma 55) AST 75 (norma 5-34) GGTP 270 (norma 12-64) Kreatynina 0.81 (norma 0.72-1.25) Kwas moczowy 7.6 (norma 3.5-7.2) Cholesterol calkowity 249 (norma 115-190) HDL 62 (norma >40) LDL 161 Non-HDL cholesterol 187 Triglicerydy 128 (norma <150) 68-letni mezczyzna, codziennie spozywajacy alkohol, u ktorego zostala wykryta cukrzyca.
MĘŻCZYZNA, 67 LAT 4 miesiące temu

Poziomy ast, alt i ggtp typowe dla osób spożywających nadmierne ilości alkoholu. W celu obniżenia poziomu GGTP wskazana jest abstynencja alkoholowa. Mogą istnieć inne przyczyny wzrostu GGTP, ale nie znając objawów najbardziej prawdopodobne jest tutaj nadużywanie alkoholu. Podwyższony poziom cholesterolu wymaga zdecydowanie włączenia leku obniżającego jego poziom - być może statyny, chociaż ze względu na chorobę wątroby konieczne jest dokładne ustalenie leku i dawki. Nieznacznie podwyższony kwas moczowy prawdopodobnie nie ma tutaj znaczenia klinicznego.