Przyczyny popuszczania kału bez uczucia parcia

Witam! Mój tata ma 82 lata Ostatnio przydarza mu się popuszczać kał bez uczucia parcia ani potrzeby pójścia do toalety.Co może być tego przyczyną?Ogólnie jest zdrowy,wyniki ma dobre.Bardzo go to martwi,proszę o odpowiedz.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami w obrębie zwieraczy. Wskazana jest wizyta u specjalisty proktologa.