Przyjmowanie antybiotyku od 16. tabletki antykoncepcyjnej a konieczność dodatkowej ochrony

Witam, zaczęłam brać antybiotyk agumentin przy 16 tab. antykonc. Brałam go do 2 dnia przerwy. Następnie lekaz zalecił mi inny clindamycin-mig 600 mam go przyjmować do dnia zarzycia 1 tabletki antykon. Czy antykoncepcja jest skuteczna do 1 tab. Zważając na fakt ze moja flora w jelitach została bardzo osłabiona przez długie branie antybiotyku? Czy stosować dodatkowa antykonc. przez 7 dni?Oraz czy dobrze zrobiłam robiąc przerwę 7 dniowa

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę stosować dodatkową metodę antykoncepcji przez cały okres antybiotykoterapii i 7 dni po jej zakończeniu. Pozdrawiam.