Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyjmowanie antybiotyku Unidox na boreliozę

Witam, zdiagnozowano u mnie po 3 tygodniach boreliozę. Lekarz kazał mi brać antybiotyk Unidox Solutab przez 21 dni, podczas gdy zapisał mi 4 opakowania po 10 tabletek, co starcza na 20 dni. Ten jeden dzień nie robi różnicy czy prosić o receptę na jedno dodatkowe opakowanie? Po drugie, czytałem w internecie, że terapie 3-4 tygodniowe nie są efektywne i że dla własnego bezpieczeństwa lepiej przedłużać je do 6 - 8 tygodni. Po trzecie, po jakim czasie od odstawienia mogę spożywać alkohol? Czy z boleriozy można się wyleczyć? Czy po zachorowaniu mogą wystąpić jakieś skutki uboczne? Czy mogą być jakieś komplikacje po zachorowaniu na boleriozę? Proszę o radę i pomoc. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Badania krwi - TSH

Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi . To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

W pierwszorazowym leczeniu stosuje się leczenie 14-21 dniowe więc jeden dzień niw powinien mieć znaczenia dla skuteczności terapii. Unidox można łączyć z alkoholem, chociaż odradza się takiego postępowania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy