Przyjmowanie leku Helicid a skuteczność Zinat

Jaki wpływ na działanie leku Zinat ma przejmowanie leku Helicid. W ulotce Zinatu jest napisane, że "przyjmowanie leków zmniejszających produkcję kwasu w żołądku mogą wpłynąć na działanie leku Zinat."

Witam.

Przy stosowaniu doustnym obu leków, omeprazol (Helicid) zmniejsza efekt działania cefuroksymu (Zinnatu) poprzez zwiększanie pH w żołądku.
I jest to dosyć znacząca interakcja.