Wpływ leku Gripex Max na skuteczność antykoncepcji

Witam, od kilku miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Logest. Ostatnio przeziębiłam się i dziś kupiłam w aptece i zażyłam pierwszą dawkę Gripexu MAX (ok. godziny 12). Dodam, że dzisiaj zaczynam nowe opakowanie Logestu (ok. godziny 14). W ulotce Gripexu napisane jest, że wchodzi w interakcję z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi. I tu moje pytanie: czy jest to prawda, i na czym ta interakcja polega? Czy jeden środek może zakłócać działanie drugiego? Co powinnam w tej sytuacji zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pomiędzy obydwoma preparatami nie zaobserwowano występowania interakcji. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.