Czy ten lek zmniejsza skuteczność antykoncepcyjną?

Czy Duphalac Fruit obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

leki przeczyszczające (takie jak Duphalac Fruit) mogą wpływać na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej z powodu swoich właściwości. Połknięta tabletka antykoncepcyjna może nie wchłonąć się odpowiednio z powodu zbyt szybkiego wydalenia. Zazwyczaj biegunki lub wymioty, które wystąpią do 3-4 godzin od zażycia tabletki antykoncepcyjnej wymagają przyjęcia kolejnej, zapasowej tabletki.

Wszystko więc zależy od tego, kiedy przyjmuje Pani tabletkę antykoncepcyjną, kiedy przyjmuje Pani lek Duphalac Fruit oraz kiedy następuje działanie tego leku. Jeśli pomiędzy jednym a drugim środkiem zachowany jest odpowiedni odstęp czasu, a działanie przeczyszczające następuje nie wcześniej niż po 3-4 godzinach od zażycia antykoncepcji, to skuteczność powinna zostać zachowana.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/srodki-przeczyszczajace-a-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-leki-przeczyszczajace-maja-wplyw-na-antykoncepcje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.