Środki przeczyszczające a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

6 godzin po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej musiałam wziąć tabletkę na przeczyszczenie (potrzebne do badania) co w rezultacie spowodowało,że na drugi dzień rano miałam biegunkę (mocną) . Czy to osłabiło działanie tabletki antykoncepcyjnej?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Tabletka wchłania się do czterech godzin. Jeśli w dniu kiedy wystąpiła biegunka po wzięciu tabletki nie minęło 4 godziny do oddania stolca wówczas mogło dojść do obniżenia skuteczności tabletek.
Pozdrawiam