Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym grozi przedawkowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Czy branie tabletek antykoncepcyjnych Yasminella po 2 tabletki 4 dni pod rząd może jakoś wpłynąć na skuteczność stosowania dalszych tabletek wg zaleceń tzn. 1 na dzień? Przez 3 dni miałam biegunkę, trudno mi stwierdzić czy była ona nasilona, raczej nie, dlatego dla pewności wzięłam drugą tabletkę, natomiast 4 dnia wydawało mi się, że zapomniałam tabletki, a okazało się, że jednak nie. Czy wzięcie 4 dni pod rząd po 2 tabletki Yasminella może jakoś osłabić działania antykoncepcyjne, jeśli będę już w następnych dniach stosować zgodnie z zaleceniami 1 tabletkę dziennie? Jestem w 1 tygodniu tabletek i współżyłam w tym czasie (wczoraj). Czy mogę przez kolejne dni stosować do końca blistra po 1 tabletce i ochrona nie będzie osłabiona?

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry!

Czas wchłaniania tabletki antykoncepcyjnej to z reguły ok. 3-4 godziny.

Jeżeli biegunka wystąpi przed upływem tego czasu. wtedy zalecane jest przyjęcie dodatkowej tabletki. Można kontynuować przyjmowanie kolejnych tabletek.

Przyjęcie podwójnej dawki nie zmniejsza skuteczności antykoncepcyjnej w następnych dniach.

Osłabienie działania antykoncecpyjnego może wystąpić na skutek niektórych leków, biegunki bądź wymiotów, infekcji lub nieregularnego stosowania.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy