Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Ceroxim to antybiotyk stosowany w zakażeniu górnych i dolnych dróg oddechowych, we wczesnym leczeniu boreliozy, a także przy zapaleniu ucha środkowego, zakażeniu skóry i tkanek miękkich oraz w problemach z układem moczowym.

Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku, interakcje mogą wystąpić po spożyciu leków zmniejszających ilość kwasu żołądkowego (np. leków na zgagę), po zastosowaniu doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz podczas stosowania leku na dnę moczanową (probenecydu).

Ostrożność powinny zachować także osoby stosujące antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek antykoncepcyjnych. Lek ten może bowiem osłabiać działanie antykoncepcji i tym samym wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

W ulotce nie ma informacji na temat leków przeciwgorączkowych w związku z tym nie powinno dojść do interakcji między tymi lekami.

Pytania o gorączkę podczas antybiotykoterapii znajdują się pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-goraczka-moze-pojawic-sie-w-srodku-kuracji-antybiotykowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/goraczka-przy-podawanym-antybiotyku-czy-to-normalne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy