Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych a zmiana czasu na letni

Dziś była zmiana czasu z zimowego na letni. Do tej pory przyjmowałam tabletki o godzinie 20, czyli trzymając się godzin po zmianie czasu powinnam brać tabletki godzinę później, czyli o 21. Czy obniży się skuteczność, jeżeli jednak zostanę przy tej godzinie 20?Wiem, że godziną w tą czy w tamtą to nie ma różnicy, ale ja zawsze przyjmuję tabletki o stałej porze, ale też nie chciałabym wprowadzać chaosu, przyzwyczaiłam się już do tej 20. Także nie stanie sie nic złego gdy zostanę przy tej godzinie?

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani , proszę przyjmować tabletki nadal o tej samej porze ( 20.00) , profile farmakokinetyczne wszystkich leków dopuszczają kilkugodzinne odstępstwa.