Zmiana czasu a tabletki

Witam! Mam pytanie dotyczące zmiany czasu, a przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Za jakiś czas będzie zmiana czasu na letni (czyli zegarki przestawimy o godzinę do przodu). Ja zażywam tabletki o godzinie 10:30. Czy po zmianie czasu mogę przyjmować tabletki nadal o tej samej godzinie (ale już nowego czasu)? Czy ta godzina może coś zmienić? I jeszcze jedno pytanie: często przyjmuję tabletkę na czczo. Czy obniża to jej skuteczność?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po zmianie czasu może Pani zażywać tabletki o godzinie 10.30. Aby antykoncepcja hormonalna była skuteczna, między pigułkami musi upłynąć nie więcej czasu niż 36 godzin (dlatego pigułkę można zażyć do czasu upłynięcia 12 godzin od stałej pory zażywania i nie obniży to skuteczności antykoncepcji). Nie ma znaczenia, czy zażywa się pigułki na czczo, czy też po posiłku.

Pozdrawiam!