Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Diane 35 i Teenie a ryzyko ciąży

Witam, biorę Diane 35 od 9 miesięcy po ostatnim blistrze miałam zacząć brać Teenie bez robienia przerwy. Po 2 godz od wzięcia 19 tabletki tego ostatniego blistra wymiotowalam i nie wzięłam dodatkowej tabletki a na 2 dzien wspolzylam bez dodatkowego zabezpieczenia. 20 i 21 tabletke wzięłam normalnie i zaczęłam brać Teenie bez robienia przerwy i po 2 tabletce mam minimalne plamienie. Czy mogę być w ciąży? Dodam że tabletki przyjmuje ponieważ mam za dużo androgenow.

Witam serdecznie. Zgodnie z informacjami jakie podaje producent tabletka wchłania się od 2 do 4 godzin, co może oznaczać iż w danym dniu wymioty mogły zaburzyć ten proces. Nie mniej jednak należy pamiętać, że jakaś cześć substancji czynnej już się wchłonęła w tym czasie. Szansa na ciążę jest bardzo mała, choć nie mogę jej obiektywnie wykluczyć.

Nieregularność przyjmowania antykoncepcji hormonalnej zawsze wiąże się z ryzykiem ciąży. W przypadku braku miesiączki wskazany test ciążowy z krwi.