Przyjmowanie zastrzyków z penicyliny

mam pytanie odnosnie przebytej kily rok temu bylem chory przyjmowalem zastrzyki z penicyliny po skonczeniu leczenia badalem sie okresowo na stezenie ilosciowe fta abs no i ostatnie bylo 1 do 800 spadajace po roku teraz zbadalem sie znow i jest 1 do 1350 czy to oznacza nawrot choroby czy zarazam znow i czy znow penicylina

Sprawdzić w pierwszej kolejności należy RPR. Porównać te z teraz, i sprzed leczenia. Jeśli chodzi o FTA-Abs 1/800 a teraz 1/1350 jest to różnica jednego rozcieńczenia. Może nie mieć znaczenia. Pytanie, czy mogło dojść do ponownego zakażenia? To powinno też być rozwiane przez wyniki RPR.