Przykładanie lodu po laparotomii torbieli po obu stronach jajników oraz usunięciu wyrostka

Witam, jestem po laparotomii torbieli po obu stronach jajników oraz usunięcia wyrostka (jednym zabiegiem). Miałam tylko cięcie wyrostkowe. Czaasmi odczuwam ból i przykłądam w tym miejscu lód i trochę mi przechodzi. Zastanawiam się czy przykładanie lodu mi nie zaszkodzi?czy nie przeziębię jajnika? Pozdrawiam, Marta.

Radziłbym w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym lub ginekologiem, który po bezpośrednim badaniu zadecyduje o dalszy sposobie postępowania i wyjaśni przyczynę obecnych dolegliwości bólowych. Ciągle traktowanie chłodem miejsca po operacji celem zmniejszenia dolegliwości nie jest dobrym postępowaniem.