Przylegający guzek podwyściółkowy, poszerzenie przestrzeni płynowej przymóżdżkowej

w obrazach T2-zaleznych w przednio-gornej czesci trzonu lewej komory bocznej widoczny jest przylegajacy do jej stropu guzek podwysciolkowy wielk.0.4 cm do pelnej oceny w badaniu MR glowy i do dalszej kontroli.Poszerzenie przestrzeni plynowej przymozdzkowej w lini posrodkowej po stronie lewej szerokosci do 08 cm. Badanie MR celowane na okolice przysadki mozgowej wykonano w sekwencji FSE w plaszczyznach strzalkowych .czolowych i poprzecznych z sr. kontrastow2go.Czy ten guzek jest grozny

Witam , mam za mało danych o pacjencie , przebiegu choroby , przyczynie wykonanego badania - nie potrafię więc powiedzieć nic konkretnego! Proszę zadać wszystkie pytania lekarzowi prowadzącemu! z.żurawski