Przyrost wagi po operacji zmniejszenia żołądka

Jestem 5 lat po operacji zmniejszenia żołądka. Schudłam 20 kilo w ciągu roku. Po tym czasie obserwuję przyrost wagi. Najpierw było to niewielkie przybieranie, a w ciągu ostatniego 1,5 roku przybieranie na wadze jest dość duże, bo 12 kg. Mam bardzo duży apetyt i mimo próbowania różnych diet jem tak samo dużo jak przed operacją. Co jest nie tak? Nie ukrywam, że jestem załamana. Czyżby zmniejszenie żołądka w moim wypadku nie zadziałało i rozciągnął się on do dawnej wielkości? Czy mogę w tym wypadku pokusić się o opaskę żołądkową? Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Majka

Co jest nie tak? Nie ukrywam, że jestem załamana czyżby zmniejszenie żołądka w moim wypadku nie zadziałało i rozciągnął on się do dawnej wielkości?

  • Być może po operacji zmniejszenia żołądka (nie wiem jakiego typu dokładnie była ta operacja) doszło ponownie, z uwagi na systematyczne zwiększanie ilości pokarmu, do jego powiększenia. Tak może się zdarzyć. Być może też zjada Pani wysoce kaloryczne potrawy, rozdrobnione, które łatwo przechodzą z małego żołądka (np. w dużych ilościach lody, czekolada, ciasta).

Czy mogę w tym wypadku pokusić się o opaskę żołądkową?

  • Trudno mi określić, czy może mieć Pani założoną opaskę żołądkową, jeśli nie wiem jaką dokładnie miała Pani wcześniej przeprowadzoną operację na żołądku. Być może wcześniejsza metoda operacyjna nie pozwoli Pani obecnie na założenie opaski. Najlepiej skonsultować się w tej sprawie z ośrodkiem, gdzie poprzednio miała Pani wykonywany zabieg.