Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przysiady a obciążanie mięśni kolan

Witam, czy przysiady mocno obciążają kolana gdy siea z Nimi problem ? Bo rehabilitant zalecił przysiady w celu wzmocnienia miesnia czworogłowego a trener powiedział ze przysiadów nie powinnam wykonywać z powodu obciążania kolan . Dodam ze mam lateralizacje rzepek i jakie państwa zdaniem cwiczenia byłyby lepsze ?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Nowatorski robot rehabilitacyjny Luna

Luna - nowatorski robot rehabilitacyjny może być stosowany we wszelkiego rodzaju chorobach związanych z zanikiem mięśni. Uczy się ruchu pacjenta, pomaga mu w aktywizacji mięśni, które wymagają ćwiczeń. Może być stosowany w pracy z dziećmi i dorosłymi, ma opcję włączenia gry, która odciąga uwagę od bólu towarzyszącego rehabilitacji. Ćwiczenie z Luną jest bardziej efektywne niż tylko z fizjoterapeutą. O tym, jak robot do rehabilitacji Luna EMG współpracuje z pacjentem opowiada. Michał Mikulski, jego twórca.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Wszystko zależy od tego jak głęboki jest przysiad. W zakresie ugięcia do około 50 stopni nie przeciążą on stawu rzepkowo-udowego, często wykonywany na równoważni jest formą wzmocnienia głowy przyśrodkowej mięśnia czworogłowego uda. Głębszy przysiad może być szkodliwy dla stawu, zwłaszcza przy lateralizacji rzepek.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy