Przytycie, cellulit wodny po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

dzień dobry. w czerwcu odstawiłam tabletki antykoncep. brałam lesinelle przez 1,5 roku, ostatnie pół roku - cellulit, złe samopoczucie. po odstawieniu przytyłam 4 kg, zatrzymuje mi się woda. nie wiem jak sobie z tym poradzić, waga ani drgnie

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisany stan może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.