Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nasilenie cellulitu a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Atywia. Jestem z nich bardzo zadowolona ponieważ mój problem z trądzikiem w znacznym stopniu zniknął a dodatkowo przestały mi wypadać włosy, a wręcz zgęstniały. Mój problem zaś polega na tym że zauważyłam dość poważny celulit. I proszę o radę jak się go poznań. Czy stosowanie np. Asequrelli bądź innego preparatu mogło by w tym pomóc?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Wpływ menopauzy na zdrowie

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane stosowaniem antykoncepcji. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam.
Cellulit jest niestety częstym problemem przy stosowaniu preparatów hormonalnych. Hormony zaburzają metabolizm tkanki tłuszczowej oraz mają wpływ na powstawanie tzw. cellulitu wodnego, związanego z nadmiernym zatrzymywaniem płynów w organizmie. Polecam wysiłek fizyczny, odpowiednią dietę i ziołowe leki usuwające nadmiar wody z organizmu np. Hydrominum. Zalecana jest również czerwona herbata oraz napary z pokrzywy. Z zabiegów polecam karboksyterapię.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy