Cellulit na nogach a problemy z brakiem potliwości

Mam nadmierny celulit na nogach, nie jest to typowy celulit ale zmora z lat młodzieńczych (od 13 roku życia ) dziś mam 30 lat i celulit jest przerażający, mam problem ponieważ mój organizm nie wydala potu, praktycznie nie poce się ani w saunie ani na fitness. Nie wiem co zrobić, moje nogi wyglądają coraz gorzej, nie wiem do jakiego speclaizcty się udać, proszę o pomoc, mój koszmar trwa jakies 15 lat.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

w pierwszej kolejności radziłabym udać się do endokrynologa. Pani problemy mogą mieć podłoże hormonalne.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Dzień dobry,

Głównym powodem powstawania cellulitu wodnego (wnioskuje, że taki Pani ma) najprawdopodobniej są zmiany hormonalne zachodzące w różnych sytuacjach np. przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych lub zła dieta (duża ilość produktów zatrzymujących wodę w organizmie). Co do problemu z brakiem potliwości tzw. anhydrozą, proszę go nie lekceważyć, gdyż pot jest niezbędny dla człowieka- pozbywa się nadmiaru ciepła z organizmu, chłodzi go i chroni przed przegrzaniem. Czynników prowadzących do anhydrozy jest bardzo wiele, dlatego zarówno z tym problemem jak i z cellulitem radzę udać się do lekarza endokrynologa, który pokieruje dalszym leczeniem.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Myślę, że warto byłoby w pierwszej kolejności udać się do endokrynologa, by ustalić przyczynę braku potliwości. Do tego problemu należy podejść poważnie i go nie lekceważyć - pocenie się jest jak najbardziej naturalnym i potrzebnym zjawiskiem zachodzącym w organizmie człowieka.
Jeśli natomiast chodzi o problem cellulitu istnieje szereg procedur, które pozwalają go zredukować. Osobiście polecam serię zabiegów Liposhock połączonych z drenażem limfatycznym.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail

Witam.Wskazana jest wizyta u lekarza endokrynologa w celu zdiagnozowania przyczyny braku potliwości.Zapewne konieczne będą odpowiednie badania hormonalne.Zaburzenia hormonalne również mogą byc przyczyną pogłębiającego się cellulitu.Jest wiele metod umożliwiających walkę z cellulitem.Jedną z nich są zabiegi endermologii, które pozwalają pozbyc się nadmiaru wody z organizmu, poprawiają mikrokrążenie skórne, usuwaja toksyny z organizmu oraz skutecznie redukują cellulit .
pozdrawiam
MO