Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cellulit na nogach a problemy z brakiem potliwości

Mam nadmierny celulit na nogach, nie jest to typowy celulit ale zmora z lat młodzieńczych (od 13 roku życia ) dziś mam 30 lat i celulit jest przerażający, mam problem ponieważ mój organizm nie wydala potu, praktycznie nie poce się ani w saunie ani na fitness. Nie wiem co zrobić, moje nogi wyglądają coraz gorzej, nie wiem do jakiego speclaizcty się udać, proszę o pomoc, mój koszmar trwa jakies 15 lat.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Kwas hialuronowy - wady i zalety

Lek. Anna Aseńko Chirurg
60 poziom zaufania

Witam,

w pierwszej kolejności radziłabym udać się do endokrynologa. Pani problemy mogą mieć podłoże hormonalne.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Chirurg i lekarz medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
0

Dzień dobry,

Głównym powodem powstawania cellulitu wodnego (wnioskuje, że taki Pani ma) najprawdopodobniej są zmiany hormonalne zachodzące w różnych sytuacjach np. przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych lub zła dieta (duża ilość produktów zatrzymujących wodę w organizmie). Co do problemu z brakiem potliwości tzw. anhydrozą, proszę go nie lekceważyć, gdyż pot jest niezbędny dla człowieka- pozbywa się nadmiaru ciepła z organizmu, chłodzi go i chroni przed przegrzaniem. Czynników prowadzących do anhydrozy jest bardzo wiele, dlatego zarówno z tym problemem jak i z cellulitem radzę udać się do lekarza endokrynologa, który pokieruje dalszym leczeniem.


Pozdrawiam

0

Dzień dobry,

Myślę, że warto byłoby w pierwszej kolejności udać się do endokrynologa, by ustalić przyczynę braku potliwości. Do tego problemu należy podejść poważnie i go nie lekceważyć - pocenie się jest jak najbardziej naturalnym i potrzebnym zjawiskiem zachodzącym w organizmie człowieka.
Jeśli natomiast chodzi o problem cellulitu istnieje szereg procedur, które pozwalają go zredukować. Osobiście polecam serię zabiegów Liposhock połączonych z drenażem limfatycznym.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Witam.Wskazana jest wizyta u lekarza endokrynologa w celu zdiagnozowania przyczyny braku potliwości.Zapewne konieczne będą odpowiednie badania hormonalne.Zaburzenia hormonalne również mogą byc przyczyną pogłębiającego się cellulitu.Jest wiele metod umożliwiających walkę z cellulitem.Jedną z nich są zabiegi endermologii, które pozwalają pozbyc się nadmiaru wody z organizmu, poprawiają mikrokrążenie skórne, usuwaja toksyny z organizmu oraz skutecznie redukują cellulit .
pozdrawiam
MO

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy